UCMR-ADA

Date de contact

E-mail
ada@ucmr-ada.ro
Telefon
021/316.79.60,
021/316.79.61,
021/316.79.76
Fax
021/316.58.80
Adresa
Strada Ostașilor nr. 12
Sector 1, București

Program de lucru cu publicul

Luni-Vineri
11:00-13:00 și 14:00-18:00

UCMR-ADA, Asociatia pentru Drepturi de Autor a Compozitorilor

Director General ACHIM Ana ada@ucmr-ada.ro
Contabil Sef MARIN Daniela contabilitate@ucmr-ada.ro
Sef Birou Repartitii (Responsabil Neidentificate) DINESCU Cristi
Sef Birou Documentare MIREA Cristian
Secretariat GIUGIUC Claudia, CÎRCIU Roxana secretar@ucmr-ada.ro
Relatii internationale AMARIȚA Ioana documentare@ucmr-ada.ro
Sef Serviciu Repartitie UCMR-ADA RĂDULESCU Carmen repartitie@ucmr-ada.ro
Sef Birou Departament Fonograme CRĂESCU Lucian fonograme@ucmr-ada.ro
Platforma online UCMR-ADA MIREA Cristian declaratii.online@ucmr-ada.ro
Sef Birou Oficiu Juridic PETCU Eugen contab@ucmr-ada.ro
PR TINU Oana pr@ucmr-ada.ro

Responsabili cu colectarea cererilor de autorizare, autorizatiilor si rapoartelor pe categorii de utilizatori

Tonuri de Apel, Internet, Ringbacktones
(cereri, autorizatii, rapoarte-playlisturi, rapoarte baza de calcul)
GRIGORE Gloria internet@ucmr-ada.ro
Videograme-Filme
(cereri, autorizatii, rapoarte-playlisturi, rapoarte baza de calcul)
CRAESCU Lucian videograme@ucmr-ada.ro
Operatori Cablu
(cereri, autorizatii, rapoarte baza de calcul)
VOICU Anca cablu@ucmr-ada.ro
Televiziuni
(cereri, autorizatii, rapoarte-playlisturi, rapoarte baza de calcul)
GRIGORE Gloria onlinemedia@ucmr-ada.ro
Radiouri
(cereri, autorizatii, rapoarte-playlisturi, rapoarte baza de calcul)
BREZEANU Roxana spectacole@ucmr-ada.ro
Spectacole
(autorizatii, rapoarte-playlisturi, rapoarte baza de calcul)
NEACSU Elena spectacole@ucmr-ada.ro
Concerte, Filarmonici, Spectacole de Teatru, Opera, Opereta
(autorizatii, rapoarte playlisturi, rapoarte baza de calcul)
BREZEANU Roxana spectacole@ucmr-ada.ro
Spectacole de Teatru
(autorizatii, rapoarte playlisturi, rapoarte baza de calcul)
STOCHIAN Gabriela spectacole@ucmr-ada.ro
Internet CONSTANTINESCU Ana internet@ucmr-ada.ro
Fonograme/Videograme MALUREANU Monica inspectorat@ucmr-ada.ro

Plata remuneratiilor datorate UCMR-ADA se poate face in contul:
Beneficiar: UCMR-ADA
Numar cont: RO80 RNCB 0072 0265 7848 0001
Banca, sucursala: BCR Sector 1
CIF/CUI: RO 8887006

Atentie: remuneratiile datorate pentru retransmitere prin cablu se platesc in cont separat

Alba: BAICON-CIBAN Silviu 0745.100.405
Arad: FLETER Cristian 0745.316.929
Arges: STEFANESCU Nicolae 0744.484.188
Bacau: MOTAN Viorel 0756.093.930 0745.909.043
Bihor: FLOREA Simona 0745.829.508
Bihor: LETAN Cosmin 0745.100.414
Bistrita: SIMON Ioan 0756.083.939 0744.783.290
Botosani: CUZUB Constantin 0756.083.936 0740.214.239
Braila: LAZAR Gheorghe 0757.061.403 0721.899.093
Brasov: CRISAN Stefan 0727.030.035
Brasov: HOLHOS Dorel 0726.213.412
Bucuresti: ACHIM Marius 0744.682.188
Bucuresti: AVRAM Florin 0745.100.417
Bucuresti: TOMESCU Sorin 0744.495.412 0723.133.177
Buzau: CHIRITA Ionel 0740.317.733 0757.061.401
Calarasi:
Caras Severin: STOLOJESCU Petre 0756.083.934 0726.813.245
Cluj: CHERECHES Cristian 0745.100.476
Cluj: PALIESCU Radu 0756.083.933 0764.800.340
Cluj: VASIU Traian 0745.100.416
Constanta: ZARCU Stere 0745.100.403
Constanta: NES Gelu 0722.579.440
Constanta: ANCUTA Bogdan 0740.066.653
Covasna: LORINCZ Imre 0745.100.402
Dambovita: STEFANESCU Alexandru 0742.020.150
Dolj: GIANI Stefan Ion 0745.100.408
Dolj: SARBU Constantin 0748.227.072 0771.687.886
Galati: VLADUTA Marcel 0756.083.932 0745.935.691
Giurgiu:
Gorj: RAUTI Constantin 0745.100.410
Harghita: Szakal Zoltan 0742.378.922
Hunedoara: STRATILA Gheorghe 0745.100.411
Ialomita:
Iasi: UNGUREANU Ilie 0756.083.937 0745.575.455
Ilfov:
Maramures: ALMASAN Viorel 0742.692.514
Mures: CRISTEA Ioan 0747.668.411
Mures: MOLDOVAN Vasile 0744.802.883
Neamt: BORDEANU Viorel 0745.100.415 0744.500.121
Olt: STEFANESCU Mircea 0745.100.413
Prahova: PURCEL Daniel 0757.061.402 0721.417.217
Salaj: DEMBLE Leontin 0757.061.404
Satu Mare: BONEA Ioan 0744.173.610
Sibiu: CERNEJENCO Constantin 0756.083.938 0744.375.570
Suceava: HOMIUC Dumitru 0745.100.418
Teleorman: ROSU Maria 0744.682.190
Timis: BIORA Gabriel 0724.182.263
Timis: MARCUS Catita 0745.100.409
Timis: RAMNATEANU Liviu 0745.100.404
Tulcea: BAGAS Elhan 0745.027.468
Valcea: DEACONU Roland 0740.045.675
Vaslui: MEHEDINT Gheorghe 0756.083.935 0721.033.480
Vrancea: JOGHIU Nicolae 0767.097.095