UCMR-ADA

Date de contact

E-mail
ada@ucmr-ada.ro
Telefon
021/316.79.60,
021/316.79.61,
021/316.79.76
Fax
021/316.58.80
Adresa
Strada Ostașilor nr. 12
Sector 1, București, 010205

Program de lucru cu publicul

Luni-Vineri
11:00-13:00 și 14:00-18:00

UCMR-ADA, Asociatia pentru Drepturi de Autor a Compozitorilor

Manager General ACHIM Ana ada@ucmr-ada.ro
Contabil Sef MARIN Daniela contabil.sef@ucmr-ada.ro
Sef Serviciu Repartitie UCMR-ADA RĂDULESCU Carmen repartitie@ucmr-ada.ro
Sef Birou Oficiu Juridic PETCU Eugen contab@ucmr-ada.ro
Sef Birou Repartitii (Responsabil Neidentificate) DINESCU Cristi
Sef Birou Documentare MIREA Cristian
Secretariat secretar@ucmr-ada.ro
Relatii internationale AMARIȚA Ioana documentare@ucmr-ada.ro
Sef Birou Departament Fonograme CRĂESCU Lucian fonograme@ucmr-ada.ro
Platforma online UCMR-ADA MIREA Cristian declaratii.online@ucmr-ada.ro
PR pr@ucmr-ada.ro
Responsabil cu protectia datelor cu caracter personal MAGDA Adrian adrian.magda@gdprservicii.ro

Responsabili UCMR-ADA cu autorizarea de la sediul central, cu colectarea remuneratiilor drept de autor de opere muzicale si a rapoartelor prevazute de metodologiile in vigoare 2019

Categorie de utilizatori Activitate Salariat E-mail
Ambiental Autorizare ambiental Mereuta Alexandru
Teodoru Bogdan
ada@ucmr-ada.ro
contab@ucmr-ada.ro
Facturare ambiental Rotari Aniela teatre@ucmr-ada.ro
Spectacole Autorizare spectacole/concerte Slevoaca Daniel ada@ucmr-ada.ro
contab@ucmr-ada.ro
Rapoarte baza de calcul spectacole/concerte
Facturare
Istrati Laura
Petcu Ionelia
spectacole@ucmr-ada.ro
Rapoarte play list spectacole/concerte Radulescu Carmen repartitie@ucmr-ada.ro
Radio Autorizare radio Petcu Eugen ada@ucmr-ada.ro
contab@ucmr-ada.ro
Rapoarte baza de calcul radio
Facturare
Petcu Ionelia ada@ucmr-ada.ro
onlinemedia@ucmr-ada.ro
Rapoarte playlist radio Radulescu Carmen repartitie@ucmr-ada.ro
Televiziuni Autorizare TV Petcu Eugen ada@ucmr-ada.ro
contab@ucmr-ada.ro
Rapoarte baza de calcul TV
Facturare
Grigore Gloria ada@ucmr-ada.ro
onlinemedia@ucmr-ada.ro
Rapoarte playlist TV Radulescu Carmen repartitie@ucmr-ada.ro
Cablu Autorizare cablu Petcu Eugen ada@ucmr-ada.ro
contab@ucmr-ada.ro
Rapoarte baza de calcul si lista programe retransmise prin cablu
Facturare
Petcu Ionelia cablu@ucmr-ada.ro
Internet
Tonuri de apel
Tonuri in Asteptare
Autorizare Internet / tonuri de apel / tonuri in asteptare Petcu Eugen ada@ucmr-ada.ro
contab@ucmr-ada.ro
Rapoarte baza de calcul Internet / tonuri de apel si tonuri in asteptare
Facturare
Mirel Istrate
Grigore Gloria
contabilsef.1@ucmr-ada.ro
onlinemedia@ucmr-ada.ro
Rapoarte playlist Radulescu Carmen repartitie@ucmr-ada.ro
Fonograme/Videograme Autorizare Fonograme/Videograme Craescu Lucian fonograme@ucmr-ada.ro
Rapoarte de vanzari Fonograme/Videograme Craescu Lucian fonograme@ucmr-ada.ro
Facturare Fonograme/Videograme Petcu Ionelia inspectorat@ucmr-ada.ro
Cinematografe Autorizare cinema Petcu Eugen contab@ucmr-ada.ro
Rapoarte cu baza de calcul cinema
Facturare
Beznea Carmen ada@ucmr-ada.ro
Rapoarte cinema Radulescu Carmen repartitie@ucmr-ada.ro

Plata remuneratiilor datorate UCMR-ADA se poate face in contul:
Beneficiar: UCMR-ADA
Numar cont: RO80 RNCB 0072 0265 7848 0001
Banca, sucursala: BCR Sector 1
CIF/CUI: RO 8887006

Atentie: remuneratiile datorate pentru retransmitere prin cablu se platesc in cont separat

Alba: BAICON-CIBAN Cosmina 0745.100.405
Arad: FLETER Cristian 0745.316.929
Arges: STEFANESCU Nicolae 0744.484.188
Bacau: MOTAN Viorel 0756.083.930 0745.909.043
Bihor: FLOREA Simona 0745.829.508
Bistrita: SIMON Ioan 0756.083.939 0744.783.290
Botosani: CUZUB Constantin 0756.083.936 0740.214.239
Braila: LAZAR Gheorghe 0757.061.403 0721.899.093
Brasov: CRISAN Stefan 0727.030.035
Brasov: HOLHOS Dorel 0726.213.412
Bucuresti: ACHIM Marius 0744.682.188
Bucuresti: AVRAM Florin 0745.100.417
Bucuresti: TOMESCU Sorin 0744.495.412 0723.133.177
Brașov: SANDU Leonard 0723.538.293
Buzau: CHIRITA Ionel 0760.271.026
Calarasi: MEREUTA Alexandru / TEODORU Bogdan 0744.670.701
Caras Severin: STOLOJESCU Petre 0756.083.934 0726.813.245
Cluj: CHERECHES Cristian 0745.100.476
Cluj: PALIESCU Radu 0756.083.933 0764.800.340
Cluj: PALIESCU Cristina 0753.894.265
Constanta: ZARCU Stere 0745.100.403
Constanta: NES Gelu 0722.579.440
Constanta: ANCUTA Bogdan 0740.066.653
Covasna: LORINCZ Imre 0745.100.402
Dambovita: STEFANESCU Alexandru 0742.020.150
Dolj: ION Stefan Giani 0745.100.408
Dolj: SARBU Constantin 0748.227.072 0771.687.886
Giurgiu: MEREUTA Alexandru / TEODORU Bogdan 0744.670.701
Gorj: RAUTI Constantin 0745.100.410
Harghita: Szakal Zoltan 0742.378.922
Hunedoara: STRATILA Gheorghe 0745.100.411
Ialomita: MEREUTA Alexandru / TEODORU Bogdan 0744.670.701
Iasi: UNGUREANU Ilie 0756.083.937
Ilfov: MEREUTA Alexandru / TEODORU Bogdan 0744.670.701
Mures: MOLDOVAN Vasile 0744.802.883
Olt: STEFANESCU Mircea 0745.100.413
Prahova: PURCEL Daniel 0757.061.402 0721.417.217
Prahova: SANDU Leonard 0723.538.293
Salaj: DEMBLE Leontin 0757.061.404
Satu Mare: BONEA Ioan 0744.173.610
Sibiu: CERNEJENCO Constantin 0756.083.938 0744.375.570
Suceava: HOMIUC Dumitru 0745.100.418
Teleorman: ROSU Maria 0744.682.190
Timis: BIORA Gabriel 0724.182.263
Timis: MARCUS Catita 0745.100.409
Tulcea: BAGAS Elhan 0745.027.468
Valcea: DEACONU Roland 0740.045.675
Vaslui: MEHEDINT Gheorghe 0756.083.935 0721.033.480
Vrancea: JOGHIU Nicolae 0767.097.095